Turniej łuczniczy i dzień rzemiosła
Na Osadzie Słowiańskiej w Stobiernej miniony weekend 21-22 sierpnia obfitował w wiele atrakcji. Łucznicy Rozembark zaprosili na Historyczny Turniej Łuczniczy „ Pierwszy deszcz Strzał”. Uczestnicy łuczniczych zmagań odziani w historyczne stroje rywalizowali w kategoriach:
NATURALNIE HISTORYCZNI – łuki naturalne – wykonane wyłącznie z materiałów naturalnych, nawiązujące kształtem do znanych historycznie egzemplarzy, strój historycznie nawiązujący do odtwarzanej epoki,
TRADYCYJNIE HISTORYCZNI – łuki tradycyjne jednorodne lub kompozytowe wykonane z dowolnych
materiałów, wzorowane na historycznych egzemplarzach, strój historycznie nawiązujący do odtwarzanej epoki,
JEDNORAZOWO HISTORYCZNI – bez historycznych strojów oraz historycznego wyposażenia łuczniczego,
JUNIORZY – bez podziału na kategorie sprzętowe i płeć,
DZIECI – bez podziału na kategorie sprzętowe i płeć
W niedzielę oprócz dalszej części turnieju łuczniczego, Drużyna Czarny Żmij prezentowała biżuterię „z epoki” oraz mikstury lecznicze. Stoisko Garncarskie rozstawił pan Marek Bukała, którego specjalizacją jest garncarstwo wczesnego średniowiecza, średniowiecza, XVI, XVII wieku oraz wszystko to co związane z garncarstwem. Wszystkie wyroby robione tradycyjnie, na kole garncarskim, według wzoru, tak jak w muzeach.
Głównym pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia byli ŁUCZNICY ROZEMBARK, którym składamy serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za fachowe przygotowanie turnieju.
Współorganizatorzy:
Gmina Dębica
Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica